Jan Koniarek Gallery in Trnava

Udalosti

Koncert and Premietanie / film

Screening of the movie Punk is Now! with live music by David Kollár

12.12.2020 19:00 – 12.12.2020 21:00
Synagóga - Centrum súčasného umenia –>

Premietanie filmu so živou improvizovanou hudbou.Po odpremietaní filmu je naplánovaná beseda s režisérom Jurom Šlaukom a hudobníkom Davidom Kollarom.
O filme
Príbeh tridsaťročného drogovo závislého Kvička, ktorý žije v rozpadajúcom sa podnájme so svojou družkou a dvojročným synom. Jeho idylický svet jedného dňa ostro narazí na hranu všeobecne platných pravidiel. Svojim impulzívnym správaním, ktoré neráta s dôsledkami, svoj život postupne mení na voľný pád.
Film získal cenu Tatrabanky.
David Kollar
David Kollar je slovenský experimentálny gitarista a skladateľ, ktorý sa v posledných rokoch etabloval na medzinárodnej scéne ako jedna z najzaujímavejších postáv súčasnej európskej avantgardnej a jazzovej scény. V roku 2019 prevzal v rámci Radio_Head Awards špeciálne ocenenie za prínos do hudby. Medzi jeho aktívnymi spoluprácami figurujú mená ako Eivind Aarset, Arve Henriksen, Erik Truffaz, Christian Fennesz, Steven Wilson, Tim Bowness, Pat Mastelotto, Trey Gunn, Gergo Borlai, Paolo Raineri, Simone Cavina, Marco Minnemann a mnoho ďalších. Venuje sa tiež kompozícii filmovej a scénickej hudby. V roku 2017 bol nominovaný televíznou a filmovou akadémiou za najlepšiu filmovú hudbu roka.
V aktuálnom projekte svoj soundtrack k filmu Punk je hned! obohacuje o nový improvizovaný rozmer, ktorým ho nanovo pretvára pri každom jednom živom vystúpení.

David Kollár je držiteľom ocenenia Najlepšia filmová hudba za hudbu k filmu Punk je hneď! národnej filmovej ceny Slnko v sieti 2019.

viac na www.davidkollar.com