Prejsť na menu | Prejsť na obsahKoncert vokálnej skupiny Kruhy

Vianočný koncert
vokálnej skupiny Kruhy
Dňa 20.12.2009 /nedeľa/ o 17:00 hod.
/Nové krídlo Kopplovej vily GJK, Zelený kríček 3, Trnava/
Vstupné dobrovoľné.

 

Vokálna skupina Kruhy bola založená v máji 1998 na podnet Lucie Duchoňovej. Členovia skupiny  /Lucia Duchoňová - soprán, Andrea Vadovičová - soprán, Katarína Rapantová - soprán, Bea Šimorová - alt, Alexandra Fehérová - alt, Andrej Rapant - tenor, Marcel Kajan - tenor, Marian Remenár - bas, Marcel Horňák - bas/ pôsobili v rôznych speváckych zboroch. Spojil ich záujem o a cappella hudbu v menšom, komornom zložení.
V prvých rokoch ťažisko repertoáru tvorili černošské spirituály, dnes sa skupina venuje predovšetkým swingovým, jazzovým a muzikálovým melódiám.
Špeciálny program Kruhov zahŕňa medzinárodné a slovenské vianočné piesne a koledy.
Vokálna skupina Kruhy sa predstavila na koncertoch po Slovensku a účastnila sa mnohých slovenských hudobných festivalov (napr. Dobrofest, Lumen, Trnavská hudobná jeseň, Bratislavské kultúrne leto, Folkové Vianoce Bratislava, Oravské kultúrne leto,..).
V lete 2000 vokálna skupina Kruhy podnikla úspešné turné vo Francúzskej Bretagni. V roku 2003 sa umiestnili v Zlatom pásme na súťažnom Festivale adventnej a vianočnej hudby v Prahe.
Kruhy vystupovali v Rakúsku a v Čechách, spolupracovali s Túlavým divadlom na jeho projektoch a členovia skupiny spolupracovali na viacerých koncertoch Bratislavských hudobných slávností.
V rokoch 2002 a 2003 skupina spoluorganizovala a následne aj účinkovala na gospelovom projekte Great Day - koncert gospelov a spirituálov, na ktorom bola uvedená slovenská premiéra Gospelovej omše Roberta Raya.
Vokálna skupina Kruhy vydala svoje prvé CD pod názvom Deep River (Hlboká rieka) s výberom černošských spirituálov v roku 2002. Druhé CD - Narodil sa Pán vyšlo v roku 2004 a obsahuje vianočné piesne a koledy.
V roku 2005 sa Kruhy zúčastnili Majstrovkých kurzov svetoznámej vokálnej skupiny King´s Singers v rámci Schleshwig-Holstein Musik Festival a v roku 2007 členovia spolupracovali na projekte Zborovej akadémie SHMF pod vedením Bobby Mc Ferrina.


Ak narušíš pokojnú hladinu vody, vzniknú vždy len kruhy, ktoré sa šíria všetkými smermi ako poslovia.

 


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj