Prejsť na menu | Prejsť na obsahMetodické dni v Galérii Jána Koniarka

Galéria Jána Koniarka v Trnave v spolupráci s Krajským školským úradom v Trnave a VŠVU Bratislava zorganizovala Metodické dni, určené pre učiteľov výtvarnej výchovy základných, základných umeleckých a materských škôl dňa 25. septembra 2009 a pre pedagógov predmetov zameraných na umenie a kultúru /estetika, výtvarná výchova, dejiny umenia/ na stredných /umeleckých/ školách a gymnáziách dňa 2. októbra 2009.

Hlavnou témou Metodického dňa určeného pre učiteľov výtvarnej výchovy bola „Nová koncepcia výtvarnej výchovy v zmysle nových učebných osnov a učebníc, kreativita pri výtvarných aktivitách detí a mládeže“. Prednášal prof. Ladislav Čarný, akad. mal. /autor učebníc pre výtvarnú výchovu, VŠVU Bratislava/.

Téma metodického dňa uskutočneného 2.10.2009 -   „Umenie a kultúra - nová koncepcia ponímania kultúrnej skúsenosti stredoškolákov“. Prednášali prof. PhDr. Erich Mistrík, CSc. /autor učebnice pre umenie a kultúru, Pedagogická fakulta Univerzity Komenského Bratislava) a prof. Ladislav Čarný, akad. mal. /autor učebníc pre výtvarnú výchovu, VŠVU Bratislava/.

Súčasťou metodickych dní, o ktoré bol zo strany pedagógov veľký záujem, bola diskusia spojená s autorskou prehliadkou výstavy Ladislava Čarného HERMENEUTIKÁ /výstavný projekt obrazov, objektov a inštalácií v Kopplovej vile GJK/.


 


Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj