Prejsť na menu | Prejsť na obsahART LABORATORIUM 2011

Celoročný projekt ART LABORATORIUM 2011 je dimenzovaný pre zabezpečenie sprievodných výtvarných programov k najvýznamnejším podujatiam v Galérii Jána Koniarka a rovnako pre realizáciu tvorivých programov v mesiaci júl 2011 a jesenných tvorivých dielní. Ambíciou je podporiť významné podujatia galérie kreatívnymi aktivizujúcimi programami pre cieľovú skupinu ako aj efektívne saturovať voľný čas detí a mládeže v čase, keď majú prázdniny. V jednotlivých etapách pôjde o prípravu adekvátnych tvorivých výtvarných a vzdelávacích programov v spolupráci so študentmi Pedagogickej fakulty Katedry pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity v Trnave.

art-laboratorium750

Plagát pre Galériu Jána Koniarka vytvorený ôsmakmi zo ZŠ Spartakovskej v Trnave

Projekt ART LABORATORIUM 2011 zabezpečuje nasledujúce kultúrne akcie:

1. Noc múzeí a galérií – 14.5.2011
Podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí a galérií – 7. ročník Noci múzeí a galérií. GJK bude mať otvorené celý deň až do 24:00, pričom počas dňa budú prebiehať tvorivé výtvarné aktivity rôzneho zamerania a náročnosti spojené s premietaním v spolupráci s Anifestom s.r.o.

2. Deň detí – 1.6.2011
GJK v Trnave pripraví na medzinárodný deň detí tvorivé dielne počas dopoludnia i popoludnia. V rámci dňa detí sa uskutoční premietanie – Pásmo krátkych filmov z festivalu ANIFEST - Rozprávky o zvieratkách a so zvieratkami /Ozveny Ani festu 2010/ s cieľom podporiť povedomie detí o animovanej tvorbe.

3. Leto v galérii – 5.7. – 31.7. /júl/ 2011
Tvorivé výtvarné aktivity a hry budú v GJK prebiehať počas mesiaca júl 2011 a to v dvojakej podobe:
Plánované stretnutia: tieto stretnutia sú naplánované ako pravidelné stretnutia /4 krát týždenne/, pre ktoré bude pripravený program. Rodičia menších detí tu môžu svoje deti nechať a počas trvania programu si môžu vybaviť svoje záležitosti.
Individuálne stretnutia: v prípade záujmu sme schopní usporiadať programy aj mimo pravidelných. Vyžaduje individuálne prihlásenie v Galérii J. Koniarka, v počte minimálne 3-4 detí, či mládeže, pripravíme individuálny program v čase, ktorý záujemcom vyhovuje.

4. Jesenné tvorivé dielne – jeseň 2011
V rámci celoročného projektu ART LABORATORIUM 2011 sa uskutočnia jesenné tvorivé dielne pre deti materských, základných a stredných škôl v mesiacoch september – december 2011.


Zoznam študentov, ktorí realizovali tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry v Galérii Jána Koniarka v rámci programu ART LABORATÓRIUM 2011:  Mária Balážová, Natália Fridrichová, Barbora Berecová, Tibor Ročiak, Veronika Štefancová, Katka Krnáčová, Martina Kormanová , Veronika Moravčíková, Iveta Vassová, Matúš Blšťák, Janka Danišová, Júlia Kyptová, Katarína Mášiková, Martina Chudá


Spolupráca:

 


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj