Prejsť na menu | Prejsť na obsahLeto v galérii 2019

výtvarné aktivity a animačné hry pre prázdninujúce deti - júl 2019

Názov podujatia: Leto v galérii 2019
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka v Trnave, Koppelova vila, Zelený kríček 3
Termín konania: 2.7.2019 – 26.7.2019
Vstupné 2 €

Galéria Jána Koniarka v Trnave pripravila v rámci celoročného projektu ART LABORATÓRIUM
2019
program pre prázdninujúce deti a mládež pod názvom Leto v galérii 2019. Ambíciou je efektívne saturovať voľný čas detí a mládeže v čase, kedy majú prázdniny.

V jednotlivých etapách ide o prípravu tvorivých výtvarných a vzdelávacích programov adekvátnych k zadanej téme v spolupráci so študentmi Pedagogickej fakulty Katedry pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity.

img_1567

plagat-leto-v-galeri

Tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry budú v Galérii Jána Koniarka prebiehať od 2.7.2019 do 26.7.2019 utorok až piatok /okrem pondelka/ 9:30 – 11:30 hod. V prípade priaznivého počasia na nádvorí Koppelovej vily, v prípade nepriaznivého počasia v priestoroch klUbu 3.
 

Zoznam študentov Trnavskej univerzity v Trnave, ktorí realizujú tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry v Galérii Jána Koniarka v mesiaci júl 2019: 

 

 

 

 

 

Počas leta v galérii sa deti zoznámia s tvorbou troch trnavských sochárov - Martina Kochana, Andreja Haršányho a Mira Trubača.


Program letných tvorivých dielní 2019:

1. Týždeň 2.7. – 4.7. 2019
Tvorivé aktivity s Martinom Kochanom

2.7. 2019

Tvorivé aktivity prvého dňa s umelcom Martinom Kochanom budú inšpirované jeho pubartovou tvorbou. Deti budú pomocou rôznych techník dotvárať a pretvárať vyradené knihy s pomocou umelca a galerijných pedagógov.

3.7. 2019
Aktivity druhého dňa budú vychádzať z performatívnej tvorby umelca Martina Kochana. Ten návštevníkov vtiahne do tejto časti jeho tvorby pomocou akčnejších aktivít – pôjde o prácu s telom a gestami, ktorá bude fotograficky zachytávaná. Z vyhotovených fotografií bude v závere vytvorená výstava.

4.7. 2019
Posledný deň s umelcom Martinom Kochanom bude inšpirovaný jeho supermarketovými akvarelmi maľovanými na žuvačky wrigley´s spearmint. Deti si budú môcť túto netradičnú techniku pod vedením jej vynálezcu vyskúšať a vytvoriť tak drobné, no originálne diela.
 

2. Týždeň 9.7. – 12.7.2019
Tvorivé aktivity s Andrejom Haršánym

9.7. 2019
Umelec Andrej Haršány si na prvý deň pre malých a mladistvých návštevníkov galérie pripravil skupinovú tvorbu land-artového diela v exteriéri galérie. Deti si najprv individuálne podľa vlastných predstáv kamene pomaľujú a následne rozmiestňovaním a spájaním kameňov v prírodnom exteriéri galérie utvoria spoločné land-artové dielo.

10.7. 2019
Druhý deň budú deti pod vedením Andreja Haršányho utvárať vlastné maxi domino. Drevené domino dieliky budú dotvárané maľbou. Dieliky budú tiež slúžiť k rôznym hrám s rozkladaním, či so zhadzovaním a k utváraniu obrovských dominových kompozícií.

11.7. 2019
Počas tretieho dňa s umelcom Andrejom Haršánym sa deti oboznámia s technikou drippingu, ktorú preslávil najmä americký maliar Jackson Pollock. Pôjde o utváranie veľkoformátových malieb. Na plátna horizontálne umiestnené na zemi budú deti nanášať farby kvapkaním, prskaním, liatím a pod. Deti budú následne pod vedením umelca do týchto malieb zasahovať a dotvárať ich.

12.7. 2019
Počas posledného dňa s umelcom Andrejom Haršánym budú mať malí návštevníci možnosť kresbou a kolážou dotvoriť jednu zo stien budovy Galérie Jána Koniarka. Táto práca bude prebiehať v rámci určitej hry, ktorej výsledkom bude obrovská skupinová kresba na stene.
 

3. Týždeň 16.7. – 19.7.2019
Tvorivé aktivity s Mirom Trubačom

16.7. 2019
V prvý deň s umelcom Mirom Trubačom si deti vyskúšajú hneď dve rôzne aktivity. Pomocou emotikonov budú písať listy z prázdnin a tiež utvárať reliéfy z hliny.

17.7. 2019
Druhý deň si deti pod vedením umelca Mira Trubača vyskúšajú vytvoriť pomocou rôznych materiálov (hlina, sadrové obväzy,...) a drôtených konštrukcií drobné sošky na tému banality. Tieto sošky budú umiestňované v priestoroch galérie.

18.7. 2019
Počas tretieho dňa s Mirom Trubačom si deti budú vytvárať odliatky z drobných častí svojich tiel. Tieto odliatky budú následne pretvárané v morské živočíchy.

19.7. 2019
Posledný deň s umelcom Mirom Trubačom budú deti skupinovo vytvárať skelet z konštrukcií, kartónov a kašírovaných fragmentov.
 

4. Týždeň 23. – 26.7.2019
Tvorivé programy študentov na voľnú tému

Program posledného týždňa Leta v galérii bude v réžii študentiek Animácie výtvarného umenia z Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Tie si pre detských návštevníkov pripravia množstvo zaujímavých tvorivých aktivít nadväzujúcich na prevažne sochársku tematiku predošlých týždňov.


26.7.2019 Detská VERNISÁŽ
Rozlúčka s Letom v galérii 2019 ukončená výstavkou detských prác. Leto v galérii bude slávnostne ukončené vernisážou detských prác, ktoré počas neho deti vytvárali.

kontakt:
Zuzana Dohnalová
Galéria Jána Koniarka v Trnave
Koppelova vila, Zelený kríček 3, 917 01 Trnava
e-mail: pr@gjk.sk
info@gjk.sk
tel.: 0915 982 693

Týždeň s Martinom Kochanom:

Týždeň s Andrejom Haršánym:


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.


Na stiahnutie:

PLAGÁT
| jpg | 750 kB

Týždeň s Mirom Trubačom:


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj