Prejsť na menu | Prejsť na obsahZa krížom

výstava súčasnej dokumentárnej fotografie

Titul výstavy: Za krížom
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka v Trnave, Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Kurátorky: Lucia Benická, Ivana Lojan Pástorová
Vystavujúci autori: Andrej BÁN, Pavol BREIER, Michal FULIER, Alan HYŽA, Andrej LOJAN, Laco MAĎAR, Boris NÉMETH, Jozef ONDZIK, Jozef SEDLÁK, Jindřich ŠTREIT, Matúš ZAJAC.
Odborná spolupráca: Jozef Sedlák
Grafika: Vlado Eliáš, Ivana Betková
Produkcia projektu: Dom fotografie, o.z. v spolupráci s Galériou umelcov Spiša – kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja
Otvorenie výstavy: 3.11. (Pia) 2017 o 18:00
Trvanie výstavy: 3.11. (Pia) – 14.1. (Ne) 2017

pavol-breier_bardejov-1971

Reprízu úspešnej tematickej výstavy súčasnej dokumentárnej fotografie ZA KRÍŽOM z produkcie Domu fotografie uvedú od 3. novembra 2017 v priestoroch Synagógy Galérie Jána Koniarka v Trnave. Výstava prezentuje takmer osemdesiat fotografií jedenástich autorov: Andrej BÁN, Pavol BREIER, Michal FULIER, Alan HYŽA, Andrej LOJAN, Laco MAĎAR, Boris NÉMETH, Jozef ONDZIK, Jozef SEDLÁK, Jindřich ŠTREIT, Matúš ZAJAC.

Projekt pod taktovkou dvoch kurátoriek – Lucie Benickej a Ivany Lojan Pástorovej interpretuje púte, kresťanské sviatky a udalosti, misie, ako aj každodenné rituály nasledujúce "kríž" vo vybraných dielach súčasných slovenských dokumentárnych fotografov a v tvorbe významného českého fotografa Jindřicha Štreita.

Výstava predstavuje tvorbu staršej a strednej generácie slovenských autorov, ktorí sa dlhodobo aktívne podieľajú na rozvoji dokumentárnej tradície slovenskej fotografie, ale uvádza aj mladých autorov v súčasnej dokumentárnej fotografii: Pavol Breier, Jozef Sedlák, Andrej Bán, Alan Hyža, Jozef Ondzik, Matúš Zajac, Boris Németh, Andrej Lojan, Michal Fulier a Laco Maďar. Výstava je doplnená o elitný dokumentárny projekt významného českého fotografa Jindřicha Štreita "Brána nádeje", čo otvára možnosti kultúrneho dialógu a konfrontácie klasickej hodnoty dokumentu s ďalšími interpretáciami v súčasnosti.

www.gjk.sk ǀ www.domfoto.sk ǀ www.gus.sk

Výstava je podporená z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia a realizovaná v spolupráci s Galériou umelcov Spiša – kultúrnym zariadením Košického samosprávenho kraja.
 


Pripravujeme


FacebookRSS

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinyTrnavskoTrnavský hlastrnava-live.sk

Partneri:

TatrachemacnsSWANTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj