Udalosti

Výstava / maľba

Andrea Bartošová: Za oknom

18.09.2020 08:00 – 11.10.2020 17:00
Nové krídlo Koppelovej vily –>

Profilová výstava poprednej slovenskej maliarky, výber z jej aktuálnej maliarskej tvorby.Profilová výstava slovenskej maliarky Andrei Bartošovej (1977), ktorá prináša aktuálnu tvorbu posledného obdobia 2019-20, zasiahnuté aj atmosférou pandémie. Ide o vnímanie spomalenej „stuhnutej“ reality v čase, pohľad cez maliarske „okno“ do nehybnosti dneška. Preto sa v jej nových plátnách zjavujú fragmenty a busty antických sôch minulosti (Potrait of Hecate I, Sprinking Mercury), moment odhaľovania, či zakrývania v podobe závesov, či drapérií (View of Lady, Behind the Window), či prekrývania očí okuliarmi virtuálnej reality (Green Apple, Dreamer). Tu sa objavujú aj kruhové motívy gulí, bobúľ, či plodín, ktoré sú osobitne rozpracované v podobe ľahkých tušových skupín ovocia (Fruit season), či osobitých malieb na modranskej keramike (taniere, hodiny).

Vladimír Beskid
Andrea Bartošová (nar. 1977, Levice), žije a tvorí v Bratislave. Absolventka VŠVU v Bratislave, 4. ateliér prof. Ivana Csudaia (1998-2005). V roku 2008 – jej bola udelená 1. cena na VÚB maľba roka.Odozva v médiách:

www.trnava-live.sk, 16. septembra 2020:
Galéria Jána Koniarka prináša v jeden deň tri nové výstavy, koncerty aj prezentáciu dizajnových predajcov

mytrnava.sme.sk, 26. sep 2020 o 10:48 PETER BRIŠKA
Počas korony zažili niektorí umelci tvorivé obdobie

Vernisáž výstavy ANTROPORARY v Trnave:
Autor Marián Nomilner

Opatrenia súvisiace s šírením ochorenia Covid-19

Vážení návštevníci, upozorňujeme vás, že na základe kultúrneho semaforu zriadeného v súvislosti s šírením ochorenia Covid-19 je momentálne kapacita priestorov galérie aj synagógy obmedzená na maximálne 50 ľudí. Prosíme tiež o dodržiavanie odstupov, prekrytia dýchacích ciest a dezinfekcie rúk. Za pochopenie ďakujeme.
OZNAM: Z dôvodu rekonštrukcie autobusovej stanice na Zelenom kríčku prosíme návštevníkov, aby používali vchod od Františkánskej ulice.