Udalosti

Výstava mimo GJK / inštalácia, objekt, plastika, sculpture, a socha

HYBRID-IN

23.06.2021 00:18 – 29.08.2021 23:59
Galerie výtvarného umění v Ostravě –>

Hybrid-In je medzinárodný projekt koncipovaný ako konfrontácia súčasného umenia z Česka, Poľska a Slovenska, ktorý prezentuje súčasný vizuálny jazyk stredoeurópskom kontexte s preferenciou 3D realizácií. Projekt príde do Galérie Jána Koniarka koncom roku 2021.

autori: Karolina Balcer, Marko Blažo, Olaf Brzeski, Viktor Frešo, Julia Gryboś – Barbora Zentková, Milan Houser, Martin Kochan – Cyril Blažo, Marek Kvetan, Dominika Łabądź i Iwona Ogrodzka, Zorka Lednárová, Diana Lelonek, František Lozinski o.p.s. a ďalší
kurátori: Vladimír Beskid Anna Mituś + Paweł Jarodzki František Kowolowski
Externý link: https://www.gvuo.cz/hybrid-in_ed253


Medzinárodný výstavný projekt je koncipovaný ako konfrontácia súčasného umenia z Česka, Poľska a Slovenska. Jeho cieľom je prezentácia súčasného vizuálneho jazyka v stredoeurópskom kontexte s preferenciou 3D realizácií (objektov, inštalácií, ready-made, objektoobrazov, de-inštalácií a podobne). Výstava sa zameriava na problematiku súčasnej transformácie spoločnosti a ekonomiky v bývalých industriálnych a postindustriálnych prostrediach. Okrem politicko-sociálneho rámca sa jedná o prezentáciu umeleckej práce s hybridnými, neklasickými a neluxusnými materiálmi – hrdzavejúcimi plechmi, lešením, sadrou, stavebnou penou, polyuretánmi, drevotrieskou, polystyrénom, odpadkami a ďalšími. Jedná sa o miešanie nízkej a vysokej kultúry s hybridnou sochárskou prácou, pričom ide o absurdný stret predmetov a materiálov v celku, ktorý prináša rozličné možnosti kultúrnych kontextov a odlišných možností čítania a nakoniec aj vnímania súčasnosti.


OZNAM: Z dôvodu rekonštrukcie autobusovej stanice na Zelenom kríčku prosíme návštevníkov, aby používali vchod od Františkánskej ulice.