Udalosti

Koncert

Koncert Lucie Lužinskej

17.09.2020 16:30 – 17.09.2020 18:06
Záhrada Koppelovej vily –>

Lucia Lužinská a Frantisek Báleš – Maľovanie zvukom (Sound painting) žáner – jazz, groove, worldmusic

autori: Lucia Lužinská a František Báleš
súvisiace udalosti:
17.09.2020 14:00 V galerijnej záhrade Záhrada Koppelovej vily


Lucia si tentoraz na spoluprácu prizvala klavíristu Františka Báleša, ktorý okrem toho, že je aktívny inštrumentalista a pedagóg, vkusne prearanžováva populárne piesne do sofistikovaných a príťažlivých jazzových foriem, tiež ako obdivovateľ poézie zhudobňuje básne známych autorov a tiež svoje vlastné.

Ich stretnutie v Trnave je originálnym, neopakovateľným stretnutím s autentickým programom vytvoreným pre Galériu Jána Koniarka v Trnave.
Lucia Lužinská prešla cez éru herectva, muzikálov, Radošinského naivného divadla, cez vlastné popové nahrávky, aj jazzové albumy, veľa cestovala, vystupovala a spolupracovala so zvučnými menami, až sa udomácnila v jazzovom žánri, z ktorého čerpá a zároveň z neho pravidelne vylietava.

Láska k hudbe, objavovaniu a poznávaniu ju vedie ďalej a tak stále experimentuje, v súčasnosti najmä s elektronickým zariadením- looperom- vdychuje hlas, vlastné melódie a aranžmány napríklad sanskritským mantrám, či detským riekankám aj ľudovým piesňam a zámym popovým skladbám. Toto všetko tvorivo votkáva aj do jazzových skladieb.

Koncerty skladá z kúskov všetkého, čo má rada a neustála hravosť dáva priestor vytvárania niečoho v danom momente. Jej vystúpenia sú plné hravosti, farieb, na svoje si prídu dospelí a nezriedka aj detský divák s nadšením odchádza z jej vystúpení. Dalo by sa povedať, že Luciine vystúpenia presahujú konkrétny žáner.

Nad všetkým vládne radosť s hudby, hravosť, potreba objavovania a posúvania hraníc. Nebojí sa vystúpiť zo zóny komfortu, pritom však jej hudba zostáva veľmi melodická a zrozumiteľná. Verí, že každý dostane toľko, koľko je schopný sa otvoriť. Aj preto sa obklopuje zrelými a tvorivými hudobníkmi.

 

Opatrenia súvisiace s šírením ochorenia Covid-19

Vážení návštevníci, upozorňujeme vás, že na základe kultúrneho semaforu zriadeného v súvislosti s šírením ochorenia Covid-19 je momentálne kapacita priestorov galérie aj synagógy obmedzená na maximálne 50 ľudí. Prosíme tiež o dodržiavanie odstupov, prekrytia dýchacích ciest a dezinfekcie rúk. Za pochopenie ďakujeme.
OZNAM: Z dôvodu rekonštrukcie autobusovej stanice na Zelenom kríčku prosíme návštevníkov, aby používali vchod od Františkánskej ulice.