Udalosti

Výstava / plagát

Lech Majewski: Hlava v obraze

22.01.2020 18:00 – 04.03.2020 17:00 (výstava predĺžená)
Poľský inštitút v Bratislave –>

Výstava plagátov Lecha Majewského a 70. výročie Poľského inštitútu v Bratislave.Spoluorganizátor: Galéria Jána Koniarka v Trnave

Poľský inštitút v Bratislave otvorí výstavu plagátov uznávaného poľského grafika Lecha Majewského, autora loga poľských inštitútov na svete, profesora Akadémie umení vo Varšave a žiaka Henryka Tomaszewského, a teda aj úspešného pokračovateľa poľskej školy plagátu.

Na minuloročnom Trienále plagátu v Trnave získal cenu Master’s Eye Award 2018.

Pri príležitosti jeho návštevy v Bratislave povedie workshopy grafiky a plagátu (21. 1. / 10:00, Súkromná stredná umelecká škola, Ivanská cesta 21; 21. 1. / 17:00 Slovenské centrum dizajnu, Kollárovo nám. 2221).

Vernisáže, ktorú ozvláštni minikoncert tria huslistu Mareka Končeka, sa zúčastní aj kurátor a koordinátor Trienále plagátu Trnava, grafický dizajnér Mgr. art. Robert Paršo.

Výstava zároveň predstavuje inauguráciu osláv 70. výročia pôsobnosti Poľského inštitútu v Bratislave. Pre túto príležitosť pripravil Lech Majewski unikátne príležitostné logo Poľského inštitútu v Bratislave.


Opatrenia súvisiace s šírením ochorenia Covid-19

Vážení návštevníci, upozorňujeme vás, že na základe kultúrneho semaforu zriadeného v súvislosti s šírením ochorenia Covid-19 a zaradenie trnavského okresu do červenej farby je momentálne vstup do priestorov galérie aj synagógy obmedzený pre osoby OP. Prosíme tiež o dodržiavanie odstupov, prekrytie dýchacích ciest respirátorom a dezinfekciu rúk. Za pochopenie ďakujeme.
OZNAM: Z dôvodu reinštalácie výstav budú priestory Koppelovej vily zatvorené do 2.12. 2021, kedy sa o 18:00 otvoria výstavy Hybrid-In a Beyond Lost Horizons. Zároveň z dôvodu rekonštrukcie autobusovej stanice na Zelenom kríčku prosíme návštevníkov, aby používali vchod od Františkánskej ulice.