Udalosti

Výstava / objekt a socha

Martin Kochan: Od emócii k tvaru

18.09.2020 08:00 – 11.10.2020 17:00
Nové krídlo Koppelovej vily –>

Výstava predstavuje najnovšiu sochársku tvorbu trnavského umelca Martina Kochana (1981).Výstava predstavuje najnovšiu sochársku tvorbu trnavského umelca Martina Kochana (1981). Hoci jeho tvorba má intermediálny rozsah od maľby, fotografie, performance k intervenciám vo verejnom priestore tu prezentuje predovšetkým svoju sochársku tvorbu a spôsob figuratívneho modelovania (zúročuje tak sochárske brnenské školenie v ateliéri prof. Michala Gabriela). Výstava prezentuje aktuálnu sériu sochárskych diel z rokov 2019-20, v ktorej prináša hybridné anatomicky prepracované tvory – kombinácia človeka, zvierat a vecí v jeden podivný celok. Ide o realizáciu skíc a návrhov z predošlých rokov, kde sa objavuje nadrozmerná figúra s „vykĺbenými“ a vymenenými časťami tela (Zmena okĺbenia, 2020), rozšafní chlapci s vykrútenými krkom a pivom zo série diel „pub art“, ktoré vznikali spoločne s Cyrilom Blažom v krčmách, pohostinstvách a bufetoch (Chlapci pijú, 2019-20). Týmto ústredným kompozíciám v čiernom sekundujú menšie biele sadrové skulptúry podivnej štylizovanej tanečnice s hadími nôžkami (Tanečnica, 2020), či človekodelfína, ktorý sa „ponára“ do štúdia Koniarkovej tvorby (Delfín, 2020).

Vladimír Beskid
Martin Kochan (nar. 1981, Trnava), žije a tvorí v Trnave.

Absolvent Pedagogickej fakulty TU v Trnave (2007) a Fakulty výtvarných umení VUT v Brne (2008-10). V roku 2014 bol finalistom Ceny Oskara Čepana.

Viac info: martinkochan.comOdozva v médiách:

www.trnava-live.sk, 16. septembra 2020:
Galéria Jána Koniarka prináša v jeden deň tri nové výstavy, koncerty aj prezentáciu dizajnových predajcov

mytrnava.sme.sk, 26. sep 2020 o 17:46 PETER BRIŠKA:
Kochan: Ľudia v dnešnej dobe takmer vôbec nepremýšľajú

Vernisáž výstavy ANTROPORARY v Trnave:
Autor Marián Nomilner

Tento projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Opatrenia súvisiace s šírením ochorenia Covid-19

Vážení návštevníci, upozorňujeme vás, že na základe kultúrneho semaforu zriadeného v súvislosti s šírením ochorenia Covid-19 je momentálne kapacita priestorov galérie aj synagógy obmedzená na maximálne 50 ľudí. Prosíme tiež o dodržiavanie odstupov, prekrytia dýchacích ciest a dezinfekcie rúk. Za pochopenie ďakujeme.
OZNAM: Z dôvodu rekonštrukcie autobusovej stanice na Zelenom kríčku prosíme návštevníkov, aby používali vchod od Františkánskej ulice.