Udalosti

Exhibition

Pouličná galéria plagátov

03.11.2021 17:00 – 10.12.2021 23:00
–>

Výstava kolekcie plagátov predstavuje reprezentatívny výber prác z medzinárodného Trienále plagátu Trnava (TPT), mapujúc uplynulých desať ročníkov podujatia. Galéria Jána Koniarka v Trnave ako hlavný organizátor podujatia udržiava tradíciu plagátovej tvorby už od roku 1991, kde sa prezentujú špičkoví grafickí dizajnéri z celého sveta.Výstava Pouličná galéria plagátov – 30 rokov TPT vytvára prierez rôznymi tematickými okruhmi od typografických, voľnočasových, satirických námetov až po spoločenské, politické či ekologické problémy sveta. Výber z niekoľkých tisícok plagátov vracia toto médium opäť na ulicu „mesta plagátu“, kde je zároveň prológom k pripravovanému 11. ročníku TPT, ktorý sa slávnostne otvorí symbolicky 22. 11. 2022. Výstava je tak retrospektívou viac ako tri desaťročia trvajúcej snahy prezentovať kvalitné grafické umenie na slovenskej scéne. Takéto úsilie snáď prinesie záujem spoločnosti o popularizáciu média v žitej každodennosti verejného priestoru Trnavy.

Tak do strienalenia priatelia…

Podujatie pripravila Galéria Jána Koniarka v Trnave a Mesto Trnava.                                                                         Koncepcia: Patrik Krajčovič a Adrián Kobetič


OZNAM

Z dôvodu nariadení vlády SR sú momentálne priestory galérie aj synagógy zatvorené. Tešíme sa na Vašu návštevu hneď, ako to situácia dovolí.
OZNAM: Z dôvodu reinštalácie výstav budú priestory Koppelovej vily zatvorené do 2.12. 2021, kedy sa o 18:00 otvoria výstavy Hybrid-In a Beyond Lost Horizons. Zároveň z dôvodu rekonštrukcie autobusovej stanice na Zelenom kríčku prosíme návštevníkov, aby používali vchod od Františkánskej ulice.