Neznámy |

Master´s Eye Award 2018 - Lech Majewski

kurátor výstavy

13.09.2018 - 25.11.2018

Galéria Jána Koniarka, Nové krídlo Kopplovej vily, Zelený kríček 3, Trnava

Prierez tvorbou renomovaného poľského grafického dizajnéra, laureáta ocenenia Master´s Eye Award za rok 2018.

Titul výstavy: Master´s Eye Award 2018 - Lech Majewski
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka, Nové krídlo Kopplovej vily, Zelený kríček 3, Trnava
Kurátorka: Justyna Czerniakowska (POL)
Trvanie výstavy: 13. 9. (Št) – 25. 11. (Ne) 2018 

Výstava predĺžená do 3.2. 2019 Profesor Lech Majewski vyštudoval varšavskú Akadémiu výtvarných umení, ktorú ukončil magisterským štúdiom v ateliéri profesora Henryka Tomaszewskeho. Vedie vlastné grafické štúdio, vyučuje na Katedre grafiky na Akadémii výtvarných umení vo Varšave a prednáša na viacerých medzinárodných umeleckých školách. Je tiež prezidentom Medzinárodného bienále plagátu vo Varšave. Špecializuje sa na edičný a reklamný grafický dizajn, dizajn kníh, no najsilnejší vzťah má k tvorbe plagátov. Mnohé z jeho kníh a plagátov vyhrali súťaže o najkrajší dizajn a boli vystavené po celom svete.
Je laureátom početných medzinárodných ocenení. Jeho plagát, navrhnutý pre 16. Medzinárodné stretnutie jazzových vokalistov, sa umiestnil v rebríčku 100 najvýznamnejších plagátov
z Európy a z USA 1945–1990. Tvrdí, že hoci plagát nedokáže zmeniť svet, je dôležité si zapamätať, že dokáže znamenite zaznamenať miesto, čas a udalosť. Lech Majewski je držiteľom čestného titulu Doctor Honoris Causa Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem v Českej Republike, ako aj ceny Ladislava Sutnara Západočeskej univerzity. Venuje sa aj skladaniu hudby a hre na gitare.  Výstava - The Master’s Eye Award, 2018 – Lech Majewski:
music (cc) Kevin MacLeod