Sound City Days Košice 2022 (Mesto zvuku Košice 2022)

kurátor výstavy

13.10.2022 - 15.10.2022

K13 – Kulturpark, budova Alfa, Kukučínová 2, Košice - Juh

SOUND CITY DAYS  V (Mesto zvuku) Košice 2022 

medzinárodný festival zvukového a experimentálneho umenia

• začína vždy od 19.00h 

Pozvaní umelci/-kyne: B.eye (SK), BIOS (SK), Tilman Küntzel (DE), Noid (AT), Martyna Poznańska (PL/DE), Jiří Suchanek (CZ), Tibor Szemzö (HU), Radioarte (IT), Michal Rataj – Oskar Török (CZ/SK)

    Piaty ročník medzinárodného festivalu zvukového a experimentálneho umenia s intermediálnymi vizuálnymi presahmi SOUND CITY DAYS / Mesto zvuku Košice 2022 sa odohrá v košickom Kulturparku. Ide o ojedinelý projekt bienále medzi-odborovej prezentácie súčasného umenia a prekračovania hraníc hudobného a sonického umenia (sound art, radio art, noise art, digitálne vstupy, VJing a pod). Zámerom projektu je prezentovať a presadzovať práve tieto inovatívne a experi-mentálne polohy elektronického umenia a vtiahnuť do hry aj širšiu kultúrnu verejnosť a akademické prostredie.

     Akcia vznikla ako kľúčové podujatie projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013 a prvý ročník sa odohral na jeseň 2012. Tohtoročný medzinárodný festival sound artu sa koná v rámci dlhodobej  stratégie rozvoja  digitálnych a elektronických médií  v rámci  UNESCO titulu  Creative City of Media Arts  pre mesto Košice (od roku 2017). Organizátori plánujú v spolupráci s vydavateľstvom Hevhetia zo všetkých doterajších piatich ročníkov vydať CD s festivalových nahrávok.

Organizátori: K13 – Košické kultúrne centrá Košice, Galéria Jána Koniarka v Trnave    

Partneri: Mesto Košice, Creative Industry Košice                                           

Dramaturgia / produkcia: Peter Machajdík, Vladimír Beskid                               

Grafický layout: Jozef Tušan

CIKE, n.o.